{"@context":"https://schema.org","@graph":[{"@type":"WebSite","@id":"https://developer.dzielo.pl/#website","url":"https://developer.dzielo.pl/","name":"FDNT","potentialAction":{"@type":"SearchAction","target":"https://developer.dzielo.pl/?s={search_term_string}","query-input":"required name=search_term_string"}},{"@type":"WebPage","@id":"https://developer.dzielo.pl/dla-mediow/dzielo-tv/#webpage","url":"https://developer.dzielo.pl/dla-mediow/dzielo-tv/","inLanguage":"pl-PL","name":"Dzie\u0142o TV","isPartOf":{"@id":"https://developer.dzielo.pl/#website"},"datePublished":"2016-04-19T14:05:10+00:00","dateModified":"2016-10-07T08:13:03+00:00","description":"Co \u0142\u0105czy grupk\u0119 m\u0142odych student\u00f3w poza byciem stypendystami Fundacji \"Dzie\u0142o Nowego Tysi\u0105clecia\"? To niezwyk\u0142e zainteresowania."}]}

DZIEŁO TV


Co łączy grupkę młodych studentów poza byciem stypendystami Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”? To niezwykłe zainteresowania. Dzięki nim podjęli decyzję o stworzeniu grupy medialnej.

Wspólna pasja tworzenia rzeczy niezwykłych i pracy zarówno przed, jak i za kamerą, dała wyjątkowy owoc w postaci kanału „Dzieło TV”. Kilkoro stypendystów Fundacji zaczęło realizować swoje hobby i tak z biegiem czasu utworzyli grupę, która składa się z operatorów kamer, redaktorów, montażystów – niejednokrotnie to wszystko w jednej osobie, by z pełnym zaangażowaniem nabywać doświadczenie, rozwijać się i uczyć tego, co kochają i daje im ogromną satysfakcję.

Na swoim koncie mają sporą liczbę sukcesów. Tworzą filmiki dla Fundacji, ale swoją obecność zaznaczyli w ubiegłym roku również na Festiwalu „Dwa Brzegi”. Jakiś czas temu rozpoczęli współpracę z TVP3 i tak powstał cykl „Pytań po drodze”, w których młodzi ludzie starają się odpowiedzieć na nurtujące pytania i wyjaśnić to, co z pozoru jest trudne do wyjaśnienia.

Każdy z nich wnosi do grupy „Dzieło TV” coś innego. Dzięki ich gotowości do działania w każdym momencie, wyjątkowej ambicji i kreatywności powstają ujęcia, które wzruszają lub bawią do łez.

Jeśli ktoś kiedykolwiek zapyta, czy można nauczyć się montażu bądź pracy z kamerą bez kończenia specjalistycznych kursów, oni z łatwością odpowiedzą twierdząco na to pytanie. Mają po dwadzieścia kilka lat. Studiują często kierunki niezwiązane ze swoją pasją, ale poprzez upór i ciekawość świata podjęli wyzwanie i teraz dokonują rzeczy z pozoru niemożliwych.