{"@context":"https://schema.org","@graph":[{"@type":"WebSite","@id":"https://developer.dzielo.pl/#website","url":"https://developer.dzielo.pl/","name":"FDNT","potentialAction":{"@type":"SearchAction","target":"https://developer.dzielo.pl/?s={search_term_string}","query-input":"required name=search_term_string"}},{"@type":"WebPage","@id":"https://developer.dzielo.pl/stypendium/koordynatorzy-diecezjalni/#webpage","url":"https://developer.dzielo.pl/stypendium/koordynatorzy-diecezjalni/","inLanguage":"pl-PL","name":"Koordynatorzy diecezjalni","isPartOf":{"@id":"https://developer.dzielo.pl/#website"},"datePublished":"2016-04-19T14:03:47+00:00","dateModified":"2016-09-22T21:15:09+00:00"}]}

KOORDYNATORZY DIECEZJALNI


Stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” można znaleźć we wszystkich diecezjach w Polsce. W niemal każdej z nich za realizację programu stypendialnego odpowiada powołany w tym celu przez biskupa ksiądz koordynator. Koordynatorzy diecezjalni, znający lokalne potrzeby podopiecznych, razem z lokalnymi Komisjami Stypendialnymi poszukują i typują kandydatów do stypendium. Na tej podstawie Biuro Fundacji przyznaje stypendia. Księża koordynatorzy przygotowują i prowadzą także program formacyjny dla stypendystów ze swojej diecezji. Obejmuje on przede wszystkim gimnazjalistów i uczniów szkół średnich (studenci większą część roku spędzają w ośrodkach akademickich i uczestniczą w formacji w ramach tworzonych przez siebie fundacyjnych wspólnot).

Wybierz diecezję

Autor mapy: Adrian Jeleń

Dzięki aktywności koordynatorów i osób bezpośrednio im pomagających, stypendyści jeżdżą na rekolekcje, dni skupienia, spotkania opłatkowe z biskupami i wyjazdy integracyjno – wypoczynkowe. Praca ta już na poziomie diecezji tworzy silne poczucie więzi między młodymi ludźmi i pozwala utrzymywać kontakt z Fundacją przez cały rok.

Dzięki spotkaniom w diecezji, stypendyści bardzo dobrze się znają, owocuje to tym, że potem z własnej inicjatywy spotykają się w miastach, w których chodzą do szkoły, odwiedzają się w domach, są w stałym kontakcie ze sobą. Buduje się w ten sposób wspólnota – rodzina fundacyjna.
ks. Stanisław Lubaszka koordynator diecezji bielsko-żywieckiej